Standardy Ochrony Małoletnich przed Krzywdzeniem

Z dniem 15.02.2024 roku w naszej placówce obowiązują standardy ochrony małoletnich przed krzywdzeniem. Ich pełna treść dostępna jest poniżej, do pobrania.

W Przedszkolu osobą wyznaczoną do przyjmowania zgłoszeń nt. podejrzenia przemocy wobec dziecka jest psycholog – mgr Agnieszka Ząbek  a.zabek@p19.edu.gdynia.pl  - odpowiada za realizacje i propagowanie Standardów Ochrony Małoletnich przed krzywdzeniem.

Doznajesz przemocy?

Podejrzewasz przemoc wobec dziecka lub jesteś jej świadkiem? – REAGUJ!

NIE zwlekaj, NIE bądź obojętny! Przemoc sama nie zniknie!

Zgłoś wychowawcy, innym nauczycielom, pedagogowi, psychologowi, każdemu zaufanemu dorosłemu.

Kontakt:

Dobro i bezpieczeństwo dzieci w Przedszkolu nr 19 w Gdyni są priorytetem wszelkich działań podejmowanych przez pracowników Przedszkola na rzecz dzieci. Pracownik Przedszkola traktuje dziecko z szacunkiem oraz uwzględnia jego potrzeby. Realizując zadania Przedszkola, działa w ramach obowiązującego prawa, obowiązujących w nim przepisów wewnętrznych oraz w ramach posiadanych kompetencji. Niedopuszczalne jest, by pracownik Przedszkola stosował wobec dziecka jakiekolwiek formy przemocy.

Data dodania: 2024-03-25 13:15:16
Data edycji: 2024-03-25 13:50:02
Ilość wyświetleń: 73

"Odkrycia małego dziecka są jak kamienie kosztowne - najtrwalsze, najpewniejsze i najświetniejsze ze zdobyczy"