Ramowy rozkład dnia

6.00 – 8.15 Zabawy w kącikach zainteresowań, praca z zespołem dzieci lub indywidualna praca z dzieckiem zdolnym. Czynności porządkowe, ćwiczenia poranne, schodzenie się dzieci, czynności opiekuńcze, zabawy swobodne, rozmowy indywidualne z dziećmi.
8.15 – 8.30 Przygotowanie do śniadania, czynności higieniczne, czynności samoobsługowe.
8.30 – 9.00 Śniadanie
9.00 – 10.30 Zajęcia edukacyjne w oparciu o podstawę programową,  zabawy edukacyjne, zajęcia dydaktyczne różnego typu realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego. Gry i zabawy ruchowe
10.30 – 11.30 Gry sportowe, ćwiczenia doskonalące kondycję i sprawność fizyczną dzieci, zabawy swobodne i zorganizowane w ogrodzie przedszkolnym, spacery, wycieczki.
11.30 – 12.00 Przygotowanie do obiadu – czynności higieniczno – porządkowe.
12.00 – 12.30 Obiad
12.30 – 14.00 Dzieci młodsze: poobiedni odpoczynek przy muzyce relaksacyjnej.

Dzieci starsze: relaksacja; działania edukacyjne i wychowawcze organizowane przez nauczyciela oraz podejmowane z inicjatywy dzieci, zabawy w kącikach zainteresowań lub w ogrodzie przedszkolnym.

14.00 – 14.20 Przygotowanie do podwieczorku – czynności higieniczno – porządkowe.
14.20 – 14.40 Podwieczorek
14.40 – 16.00 Zabawy ruchowe, zabawy swobodne, zabawy inspirowane zajęciami przedpołudniowymi lub wynikające z potrzeb, zainteresowań dzieci, zabawy w ogrodzie przedszkolnym.
16.00 – 17.00 Zabawy i gry dydaktyczne, stolikowe, ćwiczenia słownikowe, praca wyrównawcza, indywidualne, zabawy dowolne według zainteresowań, prace porządkowe, tworzenie sytuacji rozwijających indywidualne zdolności i zainteresowania dzieci, rozmowy indywidualne, rozchodzenie się dzieci.

UWAGA !!! Ramowy rozkład dnia, jak sama nazwa wskazuje, jest tylko ramą dnia i może ulec zmianie ze względu na: różne warunki pogodowe, wizyty gości w przedszkolu, uroczystości, spotkania, krótszy lub przedłużający się czas realizacji ośrodka tematycznego.

Data dodania: 2022-04-20 18:27:04
Data edycji: 2022-04-20 18:27:05
Ilość wyświetleń: 1492

"Odkrycia małego dziecka są jak kamienie kosztowne - najtrwalsze, najpewniejsze i najświetniejsze ze zdobyczy"